5 miast w Europe, gdzie słońce wygrywa z jesienią!

23 września 2015

Przyszedl wrzesien, a wkrótce nadejdzie pazdziernik i lato definitywnie sie skonczylo, co widac wyraznie po spadajacych temperaturach i coraz wiekszej ilosci deszczowych, pochmurnych dni. Ale dla osób, które nie nacieszyly sie jeszcze sloncem, proponujemy weekendowy wypad to miejsca, gdzie wciaz jest go pod dostatkiem. Oto piec najlepszych miast w Europie, w których cieple slonce wygrywa z przygnebiajaca jesienia!

Malaga

Arena

Miasto w Andaluzji, na poludniu Hiszpanii, polozone na wybrzezu Morza Sródziemnego. Z temperatura powietrza powyzej 25°C i wody okolo 20°C idealnie nadaje sie na jesienne plazowanie i morskie kapiele. Ruiny zamków Alcazaba i Gibralfaro oraz swietnie zachowana starówka z gotycka, niedokonczona katedra, zapewnia swietna rozrywke po plazy. Do Malagi bezposrednio dolecimy m.in. z lotniska Warszawa - Modlin liniami Ryanair.

Alicante

Esplanada

Kolejne miasto polozone na hiszpanskim wybrzezu, slynne z wyjatkowych plaz i milej atmosfery. Polozone u stóp skalistej góry, na której wznosi sie slynna twierdza Castillo de Santa Barbara, zapewnia wyjatkowe widoki. Po zwiedzaniu zamku lub przesiadywaniu na plazy (temperatura ponad 25°C zacheca do takiego spedzania czasu) mozna udac sie na spacer najslynniejszym deptakiem miasta, zwanym Explanada de España. Do Alicante mozna dostac sie bezposrednio tanimi liniami z wiekszosci duzych Polskich miast: Gdanska, Katowic, Krakowa, Warszawy i Wroclawia.

Rzym

Piazza Navona

Stolicy Wloch na pewno nie trzeba nikomu przedstawiac. Wypad na weekend nie jest wystarczajacy, zeby zobaczyc chocby tylko najwazniejsze atrakcje tego miasta. Ale zamiast biegac od Koloseum, po Fontanne Di Trevi i inne zabytki, warto po prostu zwolnic tempo i zagubic sie na jakis czas w cudownych, malenkich uliczkach, cieszac sie sloncem i atmosfera miasta. Ani jednego, ani drugiego na pewno nie zabraknie. We wrzesniu temperatury siegaja ponad 25°C, a deszcz wystepuje bardzo rzadko. Z dostaniem sie do Rzymu równiez nie bedzie problemu, tanie loty, w bardzo atrakcyjnych cenach mozna znalezc z Warszawy, Gdanska, Katowic, Krakowa, Poznania oraz Wroclawia.

Ateny

Akropolis

Grecka stolica to miasto, które przyciaga niezwyklym widokiem na slynny Akropol, doskonala grecka kuchnia i sloncem, obecnym w tym miescie prawie przez caly rok. Srednia temperatura we wrzesniu siega 25°C, a w pazdzierniku 20°C. Wydaje sie idealna do zwiedzania mnóstwa zabytków, z których wiekszosc liczy sobie kilka tysiecy lat. Bezposrednie loty do Aten uruchomil Ryanair, póki co tylko z lotniska w Modlinie.

Dubrownik

Dubrovnik

"Perla Adriatyku", która zachwyca turystów juz od wielu lat, m.in. starym miastem wpisanym na Liste Swiatowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Mimo polozenia na wybrzezu i cieplego klimatu, w samym miescie nie ma wielu plaz, za to mozna spedzic czas na podziwianiu architektury, zabytków oraz korzystaniu z bogatego zycia nocnego. Niestety z Polski nie ma bezposredniego polaczenia lotniczego z tym miastem, ale warto rozwazyc dojazd samochodem, szczególnie w przypadku osób z poludnia kraju.

Kategorie: Top listy Tags: Alicante, Ateny, Dubrownik, Malaga, Rzym