Nie tylko fiordy... Co robić w Bergen?

4 stycznia 2016

Bergen polozone w poludniowo - zachodniej czesci Norwegii, w miejscu o cudownej naturze zwane jest "stolica krainy fiordów". To glównie  z powodu checi ich zobaczenia do miasta przyjezdza wielu turystów. Czesto zapominaja oni, ze samo Bergen równiez jest niesamowitym miejscem, w którym warto zatrzymac sie na dluzej.

Houten huizen

Bergen to spore, drugie pod wzgledem wielkosci miasto w Norwegii, wazne centrum naukowe oraz kulturalne. Zyje sie w nim ciekawie i dynamicznie, a koncerty, wystawy i festiwale, takie jak Bergenfest (na zdjeciu ponizej), odbywaja sie na okraglo!

Bergenfest

Centrum zycia miasta jest zabytkowa i malownicza dzielnica Bryggen, rejon portowy. Niewielkie, drewniane budynki, które obecnie sa wpisane na Liste UNESCO to dawne domy kupieckie Hanzy. To w czasach funkcjonowania zwiazku miasto rozwijalo sie najlepiej. Ulice i drewniane waskie pasaze miedzy nimi tworza niesamowita atmosfere tego miasta.

Bryggen

Jeszcze silniej mozemy poczuc ja, wybierajac sie na targ rybny Torget, gdzie mozemy dostac swieze ryby i owoce morza oraz ciekawe przekaski jak np. kanapki z miesem renifera! Po wizycie na targu warto odwiedzic takze twierdze Bergenhus lub wyjechac kolejka na pobliskie wzgórze Floyen, które pozwoli na spojrzenie na miasto z calkowicie nowej perspektywy.

Floibanen

Bergen to miejsce, w którym swietnie mozna spedzic weekend, a nawet zostac na dluzej, aby lepiej poczuc atmosfere miasta. A jesli juz jestesmy w poblizu, nie sposób nie skorzystac z okazji i wybrac sie na wycieczke, aby zobaczyc slynne fiordy. Taka wyprawa na pewno bedzie niezapomniana!

Przeczytajcie wiecej o atrakcjach w Bergen

Tags: Bergen