Edynburg- najpiękniejsze miasto w Wielkiej Brytanii

4 maja 2016

Edynburg jest stolicą deszczowej, ale jakże pięknej Szkocji. Miasto położone ponad godzinę drogi od granicy z Anglia ma wiele do zaoferowania. Znajdziecie tutaj najciekawsze miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć lub odwiedzić.
Zamek Królewski
Zamek Królewski znajduje się na skarpie w centrum miasta i otoczony jest pięknymi ogrodami, zwanymi „Princess Gardens”. Zamek robi niesamowite wrażenie zwłaszcza wieczorem, kiedy przepięknie oświetlony spogląda na całe miasto. Czy warto wejść do środka? Jeżeli wzięliście za dużo funtów i nie wiecie co z nimi zrobić, zawsze dobrym pomysłem jest zwiedzenie zamku, aczkolwiek bilety są dość kosztowne, a w Edynburgu są zdecydowanie ciekawsze miejsca, gdzie płaci się za wstęp.

Camera Obscura

Kolejnym punktem wartym odwiedzenia w Edynburgu jest Camera Obscura i Świat Iluzji, która znajduje się tuz obok zamku. Camera obscura to narzędzie optyczne, która pozwala uzyskać faktyczny obraz obserwowanej rzeczy i właśnie to urządzenie znajduje się na poddaszu wiktoriańskiej izby w Edynburgu skąd można zobaczyć cala panoramę tego pięknego miasta. Z kolei Świat Iluzji to to świat złudzeń optycznych, krzywych zwierciadeł i ogromnych soczewek. Zapewniamy, ze na pewno będziecie się dobrze bawić!

Pałac Holyrood

Schodząc w dol Royal Mile, czyli królewska aleja, dojdziemy na sam dol, gdzie znajduje się parlament szkocki (niezbyt piękny budynek) i Pałac Holyrood. Wejście do Pałacu jest płatne, ale naprawdę warto. Nieopodal pałacu znajduje się Arthur Seat’s, czyli Góra Artura- jedno z najbardziej znanych wzgórz w Edynburgu, które wznosi się na wysokość 251 metrów.

Po całym dniu zwiedzania warto wybrać się do:

The Elephant House

Jest to kawiarnia, w której J.K. Rowling zaczęła pisać “Harrego Pottera” na serwetce. Kawiarnia ta powstała w 1995r. i była niezwykłą inspiracja dla tej brytyjskiej autorki może i zainspiruje również Was.

Kategorie: Praktyczne porady, Zwiedzanie Tags: Edynburg