Futurystyczne miasto nauki i sztuki w Walencji

22 grudnia 2015

Jakie miasto w Hiszpanii koniecznie trzeba odwiedzic? Wiekszosc osób powie, ze Barcelone, inni, ze Madryt, ale jednym z ciekawszych miejsc jest Walencja!

CAC

Niewielu turystów, autentyczny hiszpanski klimat, cudowne piaszczyste plaze i... miasto nauki i sztuki, najwiekszy skarb Walencji.

To czesc miasta, która wyróznia sie z daleka, futurystyczne, wielkie budynki, polozone na wybrzezu sprawily, ze nadano jej miano "dzielnicy przyszlosci". Widoki rzeczywiscie sa niesamowite, a to nie wszystko, na co mozna liczyc odwiedzajac "miasto". To jeden z najwiekszych kompleksów kulturalno - naukowych w Europie, który sklada sie z szesciu elementów m.in. najwiekszego w Europie oceanarium, kina IMAX, czy muzeum sztuki. Odwiedzajac miasto sztuki i nauki mozemy liczyc nie tylko na stale wystawy, ale takze wyklady, prelekcje, konferencje, a nawet koncerty. Kazda osoba zainteresowana nauka, czy po prostu ciekawa zycia na pewno znajdzie tu cos dla siebie. Kompleks jest tak duzy, ze nie sposób zwiedzic go w jeden dzien, koniecznie trzeba tu wrócic przynajmniej kilkukrotnie!

Museo de Belles Artes

Jesli do tego dojdzie opcja pózniejszego relaksu na plazy, a wieczorem picie wina i próbowanie lokalnych przysmaków w prawdziwej hiszpanskiej tawernie, to wiadomo, ze Walencja jest miastem, którego nie mozna ominac! Warto zaczac planowac swój wakacyjny lub weekendowy wyjazd juz teraz!

Malvarrosa

Co mozna robic w Walencji przez weekend? Sprawdz!

Kategorie: Zwiedzanie Tags: Walencja