Gdzie spędzić Sylwestra? Najpopularniejsze kierunki

3 grudnia 2015

Przyszedl czas, kiedy mozna juz poczuc nastrój nadchodzacych swiat, wkrótce trzeba zaczac kupowac prezenty, ale takze... planowac Sylwestra.

W zeszlym roku spedziliscie go w kraju? Moze tym razem warto swietowac za granica, wykorzystujac kilka wolnych dni na krótka wycieczke? Jesli uwazacie, ze to dobry pomysl, zapoznajcie sie z najpopularniejszymi kierunkami w Europie, do których w dodatku mozna bardzo latwo i tanio dostac sie z Polski!

Imperialnie - Wieden

Kunsthistorisches Museum

Niekoniecznie trzeba byc na balu w Operze Wiedenskiej, zeby dobrze bawic sie w Wiedniu w Sylwestra. Masa koncertów i innych atrakcji dostepna jest dla turystów i mieszkanców juz od popoludnia. Warto zostac na dluzej i lepiej zwiedzic to piekne miasto o imperialnym charakterze. Bardzo latwy dojazd, autobusy z Warszawy, Katowic i Krakowa.

Jesli zostajecie troche dluzej, zobaczcie, co warto robic w Wiedniu.

Imprezowo - Berlin

Alexanderplatz

Co roku masa Polaków wedruje do stolicy Niemiec, aby swietowac nadejscie Nowego Roku na jednej  najwiekszych sylwestrowych imprez w Europie, pod Brama Brandenburska. Swietna muzyka i jeszcze lepsza atmosfera. Równiez prosty i tani dojazd z Warszawy oraz miast zachodniej Polski.

Warto zostac na dluzej. Wiecej o zabytkach Berlina.

Uroczo - Praga

Praagse Burcht

Praga to jedno z tych miast, do którego po prostu trzeba pojechac zima. Urocze kamieniczki, pokryte sniegiem wygladaja niezwykle. Sylwester to dobry moment, aby odwiedzic stolice Czech na kilka dni, a przy tym swietnie sie bawic w ostatni dzien roku.

A co warto robic w Pradze? Oczywiscie próbowac czeski piwo i odwiedzic najwazniejsze zabytki!

Alternatywnie - Lwów

Kiedy wszyscy jada na Zachód, warto isc pod prad i pojechac... na Ukraine. Lwów to miasto szczególnie drogie Polakom, a przy tym piekne i niezwykle interesujace. Ma swietne zycie nocne, Sylwester tez mozna tam swietowac, jak nalezy. Dojazd autobusem z Warszawy to koszt 90 zl w jedna strone, mozna takze dostac sie tam z Rzeszowa lub Przemysla. Swietna opcja dla osób z mniejszym budzetem, bo wyjazd na Ukraine na pewno nikogo nie zrujnuje.

Goraco - Barcelona

Barceloneta

Do Barcelony trzeba wybrac sie samolotem, wiec to drozsza opcja, ale wciaz mozna znalezc naprawde dobre oferty. Poza tym warto zaplacic za piekna pogode i cieplo, którego w Europie Srodkowej bedzie na pewno brakowac. Choc nie mozna liczyc na upaly, to na pewno czeka tam na turystów bardzo goraca atmosfera!

Co robic poza swietowaniem? Zwiedzac!

Gdzie jeszcze wybrac sie na Sylwestra? W Europie opcji jest naprawde wiele, moze to byc Paryz, Londyn, Edynburg, czy Lublana albo Ateny. Dzieki tanim lotom i dobrym polaczeniom autobusowym, krótki wypad do tych miejsc naprawde niewiele kosztuje. Tym bardziej warto swietowac Sylwestra 2015 w nowym miejscu, to pozwoli  zaczac Nowy Rok z lepsza energia! A wy gdzie polecacie pojechac na Sylwestra?

Kategorie: Top listy, Wydarzenia, Zwiedzanie Tags: Barcelona, Berlin, Lwów, Praga, Wiedeń