Gdzie zjeść w Tallinie? Tanie restauracje z dobrym jedzeniem

7 listopada 2015

Tallinn to zdaniem wielu najciekawsza stolica wszystkich krajów baltyckich i jedno z najpiekniejszych miast w Europie.

Przyciaga swietnie zachowana sredniowieczna Starowka, nadmorskim klimatem i mila atmofera. Szczególnie warto odwiedzic miasto od grudnia do stycznia, bo pokryte sniegiem wyglada naprawde uroczo, a poza tym odbywa sie tam jeden z najpiekniejszych jarmarków swiatecznych w Europie.Jesli juz zdecydujemy sie na przyjazd do Tallina, to bladzac waskimi uliczkami, w koncu z pewnoscia zglodniejemy.Gdzie wtedy powinnismy sie udac?

1. Kompressor

Kompressor- restaurant

Swiatynia kazdego milosnika nalesników. Za mniej niz 5 euro mozna kupic ogromnego nalesnika z wybornym nadzieniem (do wyboru na slodko lub slono, np. z miesem), który wypelni nawet bardzo glodne zoladki. Mimo ze jest miejsce bardzo znane, zwykle nie jest tame tloczno, trzeba tylko unikac przychodzenia w godzinach szczytu. Gdzie? Rataskaevu 3, w obrebie Starego Miasta.

2. Lido

Lido- restaurant

Spora restauracja w narodowym stylu ... Lotwy, której wyróznikiem jest samoobsluga. Wszystkie potrawy sa wystawione na widok Gosci, a ci maszeruja przez Sale z tacka, zabierajac too, które im odpowiadaja. Jedzenie jest pyszne, porzadny obiad z napojami mozna zjesc za okolo 6-7 euro i przy okazji posmakowac narodowych przysmaków kuchni sasiada Estonii. Gdzie? Restauracja miesci sie na pietrze galerii handlowej Solaris przy Estonia puiestee 9.

3. Pizza Grande

Pizza Grande

Ulubiona pizzeria miejscowych, glównie z powodu swietnego smaku i duzego wyboru, a takze rozmiarów. To miejsce, gdzie mozna dostac nawet pizze na slodko i to wszystko za mniej niz 5 euros. Dla tych, którzy naprawde zglodnieli, dostepne sa pizze o naprawde duzych rozmiarach. Gdzie? Väike-Karja 6, równiez blisko Starego Miasta.

Dla tych, którzy szukaja jeszcze nizszych cen, warto polecic Hesburger, czyli "skandynawski McDonald's", który znajdziemy bardzo latwo w ??obrebie Starego Miasta oraz w prawie kazdej galerii handlowej. Jedno jest pewne, Tallin wcale nie jest drogim miastem, takze na pewno znajdziemy tu cos odpowiedniego. Korzystajac z tanich biletów Polskiego Busa, który uruchomil bezposrednia trase Warszawa-Tallin (80 zl za bilet tam i z powrotem) i stolowaniem sie w powyzej wymienionych lokalach, mamy szanse na zorganizowanie naprawde taniej, a przy tym ciekawej wycieczki.

Sprawdz co robic w Tallinie!

Kategorie: Jedzenie Tags: Tallin