Najciekawsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie

4 listopada 2015

Co roku przed Swietami Bozego Narodzenia wiele miast w Europie organizuje tradycyjny jarmark swiateczny. Grzane wino, rozswietlone uliczki, kolorowe stragany z lokalnymi przysmakami, koledy i wystawne szopki to tylko niektóre atrakcje, jakie oferuja najwieksze jarmarki w Europie. Sprawdz, gdzie warto wybrac sie w poszukiwaniu swiatecznego klimatu.

Kolonia, Niemcy
23 listopada - 23 grudnia 2015

Christmas Market Cologne

Kraków, Polska
27 listopada - 26 grudnia 2015

Jarmark bozonarodzeniowy w Krakowie odbywa sie od stuleci. Tradycyjnie, podczas krakowskiego jarmarku nie zabraknie pierogów, prazonych orzechów w karmelu, wyrobów czekoladowych oraz pachnacego grzanca. Najbardziej znanym wydarzeniem podczas krakowskiego jarmarku jest korowód szopek wokól rynku starego miasta. Warto zobaczyc takze pochód Swietych Mikolajów. Sprawdz nasza strone o Krakowie, zeby dowiedziec sie wiecej.

Praga, Czechy
28 listopada 2015 - 6 stycznia 2016

Praga swietuje Boze Narodzenie w kilku miejscach: na Rynku Staromiejskim, na Placu Waclawa, Placu Republiki oraz na Placu Pokoju na Nowym Miescie. Czeski jarmark swiateczny zyskal juz renome w Europie i co roku zjezdza tam wielu turystów, aby spróbowac praskich przysmaków i specjalnych wypieków oraz posluchac czeskich koled. Wybierz sie do Pragi 29 listopada, kiedy zapalone zostana swiatla na ogromnej choince. Odwiedz nasza strone o Pradze, jezeli chcesz wiedziec wiecej o tym miescie.

Norymberga, Niemcy
27 listopada - 24 grudnia 2015

Christmas Market

Jarmark w Norymberdze to jeden z najstarszych i najslynniejszych jarmarków w Niemczech. Tradycyjnie zaczyna sie w piatek przed pierwsza niedziela Adwentu, kiedy z galerii górujacego nad rynkiem kosciola Najswietszej Maryi Panny Dzieciatko Jezus wyglasza otwierajaca formule. Mimo, ze kazdy mieszkaniec zna te formule na pamiec, cale miasto co roku przybywa na rynek, aby posluchac jej jeszcze raz. Podczas przechadzki miedzy swiatecznymi straganami warto spróbowac specjalnych kielbasek z Norymbergi oraz znanych w calej Europie pierników.

Zdjecia © Christoph Hardt , Uwe Niklas

Kategorie: Wydarzenia Tags: Kraków, Praga