Jedź do Chorwacji nie tylko w lecie!

10 listopada 2015

Chorwacja stala sie bardzo popularnym kierunkiem turystycznym dla wielu Polaków. Jednak sezon na to panstwo trwa od maja do wrzesnia, potem nastepuje "zamrozenie" kontaktów. A to wielka szkoda, bo Chorwacja to nie tylko wybrzeze, jej miasta idealnie nadaja sie na weekendowy wypad. Dzis przyjrzymy sie blizej najpopularniejszym z nich.

Weekend w Dubrowniku

Sponza Palace

Zwane "perla Adriatyku", miasto ucierpialo podczas wojny na Balkanach w latach 90. (bylo oblezone i bombardowane), ale jego najwazniejsze atrakcje zostaly zachowane i wciaz zachwycaja turystów. Centrum miasta wpisane jest na Liste Dziedzictwa UNESCO, to skarb sredniowiecznej architektury. Wedrowac waskimi uliczkami mozna dlugo, robiac sobie przerwy w niezliczonych restauracjach i barach, które dla odmiany, nie beda wypelnione tlumami turystów. Dowiedz sie wiecej o atrakcjach Dubrownika!

Atrakcje Splitu

Archeological Museum

Starozytne miasto, którym interesowali sie juz Rzymianie, czego dowodem jest ogromny Palac Dioklecjana z III w.n.e., jeden z najwazniejszych zabytków miasta. Uroki miasta  na tym sie nie koncza. Pjaca, czyli tetniace zyciem centrum starego miasta otoczone XV-wiecznymi palacami i kamienicami to punkt obowiazkowy kazdego turysty. Split to takze popularny port, w którym mozna obserwowac zarówno wielkie promy, jak i luksusowe jachty. Co jeszcze robic w Splicie? Sprawdz!

Krótki wypad do Zagrzebia

Panorama

Turysci zgodnie twierdza, ze stolica Chorwacji nie jest jej najpiekniejszym miastem, ale równiez ma swoje uroki. Z Polski jadac samochodem, mozna do niej dojechac znacznie latwiej niz na wybrzeze, mozliwe sa tez calkiem wygodne polaczenia autobusowe. A dlaczego jechac? To miasto o ciekawej historii, centrum kulturalne regionu. Znajdziemy tam wiele muzeów, Teatr Narodowy, koscioly i katedre. To miasto klucz, by dowiedziec sie czegos o Chorwacji. Czy warto pojechac do Zagrzebia? Przeczytaj!

Chorwacja ma naprawde wiele do zaoferowania turystom, takze poza sezonem. Wyjazd w tym okresie jest tym lepsza opcja, ze nie bedzie tlumów, a i ceny uslug turystycznych znacznie spadna. Na co wiec czekac? Jedz do Chorwacji jak najszybciej!

Zdjecie: © Mario Fajt / Flickr

Kategorie: Zwiedzanie Tags: Dubrownik, Split, Zagrzeb