Karnawał w Wenecji

16 grudnia 2015

Karnawal w Wenecji to jedna z najslynniejszych tego typu imprez na swiecie, której tradycja siega 900 lat. Jej idea bylo zacieranie róznicy miedzy bogatymi i biednymi mieszkancami miasta, a takze mozliwosc pozwolenia sobie na znacznie wiecej niz w normalnych warunkach, dlatego wszyscy uczestnicy musieli nosic maski, aby nie mozna bylo ich rozpoznac.

Dzis, karnawal w Wenecji to duze wydarzenie turystyczne, ale wciaz mozna poczuc  jego ducha. Tegoroczna impreza odbedzie sie w okresie od 23 stycznia do 9 lutego. Koniecznie trzeba tam byc! Jednak, aby wszystko przebieglo bez wiekszych problemów, swój wyjazd nalezy planowac z wyprzedzeniem, bo do Wenecji przyjezdza w tym okresie bardzo wielu turystów.

Zorganizowana wycieczka

Najlatwiej spedzic karnawal w Wenecji wykupujac wycieczke z biurem podrózy. W Polsce wiele, szczególnie mniejszych biur organizuje takie wyjazdy, najczesciej autokarowe, trwajace okolo 5-6 dni. W planie zapewniony pobyt w Wenecji, a takze zwiedzanie kilku innych wloskich miast, które znajduja sie "po drodze", np. Werony, Padwy, czy Vicenzy. Koszt takiej wycieczki to okolo 800 - 1000 zlotych od osoby wraz z wyzywieniem.

Samodzielna organizacja wyjazdu

Wyjazd na karnawal bardzo latwo zorganizowac samemu. Najlatwiej dostac sie na miejsce samolotem, mozna znalezc równiez dobre oferty tanich linii lotniczych. Wenecja dysponuje ogromna baza hotelowa, choc ceny sa dosyc wysokie. Aby liczyc na dobre oferty, nalezy juz teraz rozgladac sie za noclegiem.

Maski i kostiumy

Carnival

Aby wziac udzial w karnawale, jak nalezy, trzeba przygotowac odpowiedni strój, szczególnie maske. Niektórzy Wenecjanie i turysci przebieraja sie w naprawde fantazyjne, bogate stroje, które nawiazuja do tradycji, dlatego jest co podziwiac. Jednak dla turysty wystarczy po prostu maska, która bez problemu mozna nabyc na miejscu. Oferta jest bardzo szeroka, od niesamowicie drogich i bajecznie pieknych, po bardziej stonowane, w przystepnej cenie.

Atrakcje karnawalu

Flight of the angel- Carnival

Choc na czas karnawalu, cala Wenecja sie zmienia, to najwazniejsze atrakcje czekaja na Placu Sw. Marka. Tam odbywa sie slynny "lot Aniola", który jest symbolem poczatku karnawalu. Tam tez mozna spotkac najpiekniejsze maski i stroje oraz mase atrakcji, przez koncerty, wystepy artystów, po sztuki teatralne.

Karnawal w Wenecji z pewnoscia wart jest odwiedzenia, dlaczego nie zrobic tego wlasnie w tym roku? Dobra zabawa i niesamowite przezycia gwarantowane! Wiecej o atrakcjach Wenecji mozna poczytac tutaj!

Zdjecia © money.pl; Venice.cityexperience

Kategorie: Wydarzenia Tags: Wenecja