Najciekawsze puby w Poznaniu

13 czerwca 2016

Poznań jako miasto studenckie ma szeroką ofertę pubów i barów, w których można napić się z przyjaciółmi niedrogiego piwa. Jednym z najpopularniejszych miejsc wieczornych spotkań w Poznaniu jest sąsiadująca ze Starym Rynkiem ulica Wrocławska. Sam Stary Rynek również jest pełen ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Studenci często przychodzą też na ulice Taczaka i Ratajczaka. Oto kilka miejsc, w których można się napić dobrego i niedrogiego piwa:

Klub Galeria Shisha

Bar potocznie zwany po prostu Sziszą, ma duży wybór piw lokalnych i zagranicznych. Każdy fan i smakosz piwa na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie. Największą zaletą tego miejsca jest piwo Luzak, które kosztuje tylko 4zł (dla studentów). Serwują tu różne drinki, ale poza alkoholem można zrelaksować się przy fajce wodnej. Szisza znajduje się na ulicy Taczaka, niedaleko Starego Browaru.

Kultowa

Jest to jeden z pubów na Wrocławskiej, w którym króluje rock i metal. Lokal jest piętrowy, ma dwa bary. Można tutaj potańczyć, a także spotkać się i pogadać z przyjaciółmi. Na niższym piętrze znajdują się duże loże, spotykają się tu też ludzie którzy już dawno skończyli studia. W środy dodatkową atrakcją Kultowej jest karaoke.

Za Kulisami

To mały pub na rogu Wodnej i Klasztornej, zaraz przy samym rynku. Jest to jeden z najbardziej klimatycznych pubów w Poznaniu. Najtańsze piwo kosztuje tu 4,5zł. Lokal jest często oblegany przez studentów, którzy za okazaniem legitymacji mogą skorzystać ze zniżki na alkohol. Za Kulisami to bardzo przytulne miejsce, które warto odwiedzić, jeśli chce się wyskoczyć z kimś na piwo.

Od Zmierzchu do Świtu

To najlepsze miejsce żeby zacząć albo skończyć wieczór. Ceny piwa zaczynają się od 4zł. Często organizowane jest tutaj karaoke, jest też dostępny parkiet, na którym można potańczyć. Jest to świetne miejsce na spotkania przy piwie, atmosfera bardzo sprzyja rozmowom. Co ciekawe, lokal od strony Wrocławskiej jest przeszklony, więc widać z niego wszystko, co się dzieje na ulicy.

Proletaryat

Jest to wyjątkowe miejsce pod wieloma względami. Proletariat wyróżnia się przede wszystkim klimatem, ponieważ lokal jest urządzony w stylu komunistycznym. Można tu dostać piwo jasne i ciemne "Proletaryat", które jest ważone specjalnie na potrzeby lokalu. Poza piwem pub oferuje również inne alkohole i tradycyjne zakąski, takie jak np. chleb ze smalcem.

Kategorie: Bary & Kluby Tags: Poznań