Najlepsze jesienne festiwale wina w Europie

19 sierpnia 2015

Wrzesien to czas ostatniego winobrania, a po nim przychodzi czas na swietowanie zbiorów, czyli festiwale wina, które odbywaja sie w róznych "winiarskich" regionach Europy. Oto piec z nich, które najbardziej warto odwiedzic.

Stuttgarter Weindorf (Stuttgart, Niemcy)

Kiedy? Przelom sierpnia i wrzesnia

Festiwal odbywajacy sie w centrum Stuttgartu, który z lokalnego wydarzenia w 1976 roku rozrósl sie do poteznych rozmiarów atrakcji turystycznej. To nie tylko swieto lokalnego wina, ale takze domowej kuchni, która jest serwowana podczas wydarzenia.

Weindorf

Miedzynarodowy Festiwal Wina (Budapeszt, Wegry)

Kiedy? Polowa wrzesnia

Stolica Wegier na kilka dni staje sie stolica wina, nie tylko wegierskiego, ale i wielu innych, jako ze gosci ok. 200 winnic z kilkunastu krajów. Festiwalowi towarzyszy masa wydarzen kulturalnych, a i sam Budapeszt zacheca do odwiedzenia, jako ze jest uznany za jedno z najpiekniejszych miast Europy Srodkowej. Wiecej o atrakcjach Budapesztu

Budapest Winefest

Festiwal Mlodego Wina (La Granada, Hiszpania)

Kiedy? Polowa pazdziernika, w tym roku 9-12 pazdziernika

Swieto mlodego wina zwanego must, które odbywa sie w miasteczku La Granada w Katalonii, obok Barcelony. Choc z roku na rok festiwal sie rozrasta to wciaz pozostaje calkie kameralny w porównaniu z poprzednikami. Mila, malomiasteczkowa atmosfera gwarantowana. A w wypadku odczucia nudy zawsze mozna sie wybrac do polozonej nieopodal Barcelony! Wiecej o atrakcjach Barcelony

Dzien Wina (Trnava, Slowacja)

Kiedy? Listopad, w tym roku 7 listopada

Trnava to jedno z miast polozonych u naszych sasiadów z dlugoletnimi tradycjami winiarskimi, dlatego swieto tego trunku jest tam bardzo na miejscu. Mimo ze trwa tylko jeden dzien, to jest bardzo intensywne, a turysci maja nie tylko szanse skosztowac lokalne wino, ale takze odwiedzic piwnice, które tego dnia zostaja otwarte.

Festiwal Morze Wina (Burgas, Bulgaria)

Kiedy? W sierpniu

Wyjatkowy festiwal, który trwa caly miesiac! W programie znajduja sie degustacje, wystawy, zwiedzanie piwnic itp., a to wszystko na wybrzezy Morza Czarnego w znanym kurorcie Burgas. To zdecydowanie najlepszy okres, aby pojechac na wakacje w ten region. Bulgarskie wina z tych okolic slyna z dlugiej tradycji produkcji i wysmienitej jakosci.

Lista wydarzen, na których króluje wino, moglaby byc znacznie dluzsza, jako ze w Europie ten trunek jest bardzo popularny i lubiany. Poczatek jesieni to czas, w którym po prostu nie mozna go sobie odmówic, dlatego zachecamy do degustacji, najlepiej na któryms z wymienionych festiwali. Dwa z nich nadejda bardzo szybko!

Kategorie: Wydarzenia Tags: Barcelona, Budapeszt