Najlepsze miasta europejskie na świętowanie Karnawału

6 grudnia 2015

Karnawal to czas wysmienitej zabawy, przebierania w maski i piekne stroje, odbywajacy sie w okresie miedzy swietem Trzech Króli az do Srody Popielcowej.

Warto wykorzystac ten okres i wybawic sie na szalonych imprezach karnawalowych. Przygotowalismy liste europejskich miast, które najhuczniej obchodza karnawal.

Wenecja, Wlochy

Rialtobrug

Miasto slynie z karnawalu trwajacego az 10 dni. Trwajacym zabawom towarzysza kolorowe pochody w tradycyjnych maskach po ulicach miasta, a pod koniec uroczystosci karnawalowych organizowany jest wspanialy bal na placu sw. Marka. Karnawal to zdecydowanie najlepszy czas na wyjazd do Wenecji.

Rijeka, Chorwacja

Najbardziej popularne miasto chorwackie w czasie karnawalu. Wszyscy mieszkancy rozpoczynaja wtedy wspaniala zabawe i przywdziewaja kolorowe maski. Najwazniejszym momentem podczas karnawalu w Rijece jest przejscie Miedzynarodowego Orszaku Karnawalowego, konczacego festiwal.

Kolonia, Niemcy

Carnival

Niemcy organizuja wspaniale zabawy karnawalowe, szczególnie w regionie Nadrenii. Najslynniejsza odbywa sie w Kolonii. To czas, kiedy kobiety obcinaja mezczyznom krawaty, a same przejmuja wladze nad miastem. W "Poniedzialek Róz" zas przez miasto przechadzaja sie przebrani milosnicy karnawalu, którzy rozdaja wszystkim cukierki.

Nicea, Francja

Carnaval

Nicea organizuje jeden z najpiekniejszych karnawalów - karnawal kwiatowy. Na czas wydarzenia ulice przyozdabiane sa niezliczona iloscia lilii, róz, chryzantem i innych kwiatów. Organizowane sa parady powozów udekorowanych kwiatami, którymi obsypuje sie tlum ludzi przybylych na karnawal.

Kadyks, Hiszpania

Carnival- Cadiz

Kadyks, na co dzien spokojne miasteczko na poludniu Hiszpanii, podczas karnawalu zamienia sie w imprezowa stolice. Po miescie przechadzaja sie ludzie poprzebierani w wymyslne stroje, a wszystkie puby i kluby zapelnione sa po brzegi. Na ulicach przez caly dzien i noc slychac spiewajacych humorystyczne piosenki Hiszpanów.

Zdjecia © J.Rieger, Stripped Back Travel

Kategorie: Wydarzenia Tags: Kolonia, Nicea, Wenecja