Nowe trasy: Poleć z Radomia do Pragi i Rygi

27 września 2015

Lotnisko w Radomiu to najmlodsze z polskich lotnisk cywilnych. Jego budowa zostala ukonczona w 2014 roku i choc troche trwalo, zanim udalo sie pozyskac stalych przewozników, to od wrzesnia 2015 mozemy korzystac z lotów na dwóch trasach: do Pragi z Czech Airlines i do Rygi z Air Baltic. Warto zapoznac sie z tymi miastami i wyruszyc na wycieczke z Radomia!

Praga

Oude Marktplein

Loty z Czech Airlines do Pragi odbywaja sie trzy razy w tygodniu, w poniedzialek, piatek i niedziele. Lot jest bardzo krótki, trwa tylko 1 godzine 35 minut. Terminy lotów pozwalaja na zaplanowanie sobie weekendu w czeskiej stolicy, która jest uwazana za jedno z najpiekniejszych miast Europy. Slynny Most Karola, Zamek Hradczany, Rynek Starego Miasta z Zegarem Astronomicznym to tylko niektóre z atrakcji czekajacych na turystów w Pradze. Warto wstapic do malej miejscowej knajpy, wypic czeskie piwo i skusic sie na knedle. Potem mozna kontynuowac spacer po malowniczych uliczkach Malej Strany, dzielnicy artystów, barokowych kamienic i malowniczych widoków.

Ryga

Stadhuisplein

Loty do Rygi równiez odbywaja sie trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. Nie sa to dni sprzyjajace weekendowej wyprawie, ale dlaczego nie pojechac na dluzej niz weekend? Ryga jest tego warta! Polozona przy ujsciu rzeki Dzwiny do Baltyku przyciaga surowym pólnocnym klimatem i ciekawym wygladem. Starówka z bogato zdobionymi kamienicami, dawniej domami kupców, jest najwieksza atrakcja miasta. Nieopodal lezy takze Zamek Ryski oraz znajduje sie wieza telewizyjna o wysokosci 368,5 m, trzecia pod wzgledem wielkosci wieza w Europie, wyzsza nawet od wiezy Eiffela! Mozna sie na nia dostac i podziwiac panorame okolicy. Na wyprawe z Radomia do Rygi pozostalo niewiele czasu. Na stronie lotniska pojawila sie informacja, ze loty beda odbywac sie tylko do 24 pazdziernika!

Lotnisko w Radomiu dopiero sie rozwija i zapewne w przyszlosci bedziemy mogli liczyc na wiecej polaczen. Na razie, warto skorzystac z okazji i wyruszyc do Pragi i Rygi, bez koniecznosci dojazdu do Warszawy lub innych lotnisk, stania w korkach i przedzierania sie przez tlumy pasazerów, jak to ma miejsce na duzych lotniskach. Radom - Sadków to lotnisko wrecz kameralne, na którym na pewno poczujemy sie wyjatkowo.

Kategorie: Nowe trasy Tags: Praga, Ryga