Jedziemy na EURO 2016! Dowiedz się więcej o miastach–gospodarzach

18 października 2015

EURO 2016 juz niedlugo, w dodatku z udzialem Polaków! Czas poznac miasta-gospodarzy!

Miast, które beda goscic pilkarzy z calej Europy jest 10, niektóre swietnie znane na calym swiecie, ale i te mniejsze, o których nic nie wiemy, mimo ze sa bardzo ciekawe. Choc jeszcze nie wiadomo, gdzie dokladnie  z kim zagraja Polacy, warto juz dzis przyjrzec sie  gospodarzom, aby lepiej zaplanowac swój wyjazd do Francji i oprócz meczu znalezc czas na zwiedzanie. Oto miasta, w których odbeda sie mecze 2016!

Saint-Denis

Mala miejscowosc w poblizu Paryza, gdzie miesci sie stadion Stade de France, a oprócz niego takze slynna gotycka bazylika Saint-Denis,  nekropolia królów Francji. Znajduja sie tam groby prawie wszystkich francuskich wladców i ich zon, poczawszy od Chlodwiga I, przez Króla Slonce, az po Ludwika XVIII.

Marsylia

Notre Dame de la Garde Marsylia

Jedno z najwiekszych miast kraju, polozone na wybrzezu Morza Sródziemnego. Nadmorski klimat i bliskosc plaz Riwiery Francuskiej to jej najwieksze atuty. Warto odwiedzic zamek d'If, katedre Notre-Dame oraz ratusz z XVII wieku.

Lyon

Basilique de Fourviere

Kolejne z wielkich miast Francji, wazny osrodek kulturalno-naukowy. Dzielnica "Stary Lyon" z masa zabytków gotyckich i renesansowych zostala wpisana na liste UNESCO. Na uwage zasluguja liczne koscioly i muzea oraz najwiekszy park miejski we Francji, który miesci ZOO i ogród botaniczny.

Paryz

Eiffeltoren

Stolicy Francji na pewno nikomu nie trzeba przedstawiac. Ilosc zabytków waznych dla swiatowej kultury jest w tym miescie tak wielka, ze nawet dluzszy pobyt nie wystarczy, aby je zobaczyc. Czytaj wiecej o zabytkach Paryza

Lens

Niewielka miejscowosc w najdalej na pólnoc wysunietym regionie Francji, Pas-de-Calais. Siedziba klubu pilkarskiego RC Lens. Swietny punkt wypadowy nad Kanal La Manche lub do sasiedniej Belgii.

Bordeaux

Place de la Bourse

Miasto polozone na zachodzie kraju w regionie slynacym z produkcji win. Przez Bordeaux przeplywa rzeka Garonna, która nastepnie wplywa do Atlantyku, który jest oddalony od miasta nie wiecej niz 100 km. Czytaj wiecej o atrakcjach Bordeaux

Saint-Etienne

Miejscowosc polozona w okolicach Lyonu, z tradycjami pilkarskimi, w miescie dziala klub AS Saint-Etienne. Godna polecenia jest wizyta w planetarium i ciekawe muzea np. Muzeum Przemyslu lub Kopalni.

Tuluza

Hotel de Ville

Zwana "rózowym miastem" z powodu lekko rózowej cegly, z której zbudowane jest wiele budynków. Kosciól Saint-Sernin pochodzacy z XI wieku sluzyl jako przystanek na slynnej drodze do Santiago de Compostela.

Lille

Kolejne miasto - gospodarz polozone na pólnocy Francji, w poblizu granicy z Belgia. Ciekawa architektura jest wyróznikiem miasta, szczególnie zabytkowa katedra Notre-Dame. Godne polecenia jest tez muzeum sztuki Palais de Beaux-Arts, najwieksze we Francji poza Paryzem.

Nicea

Promenade des Anglais

Jedno z najciekawszych miast Francji, perla Lazurowego Wybrzeza. Bogate zycie kulturalne iartystyczne, a takze zycie nocne. Pobyt w miescie to szansa na swietne zakupy, zwiedzanie, oraz odpoczynek na plazy - w zaleznosci od upodoban. Czytaj wiecej o atrakcjach Nicei

Pobyt na EURO to idealny czas, aby lepiej poznac miasta-gospodarzy, które chcac zaprezentowac sie jak najlepiej, na pewno przygotuja ciekawe atrakcje dla odwiedzajacych ich turystów. Niezaleznie od tego, gdzie zagra polska reprezentacja, bedzie co robic takze po meczu!

Zdjecia  © Ben Lieu Song, MickaelK, Benh, WM Connolley / Wikimedia

Kategorie: Wydarzenia Tags: Bordeaux, Nicea, Paryż