Poznań: raj dla miłośników kawy

21 kwietnia 2016

Jeśli chodzi o wybór kawiarni w Poznaniu, miłośnicy kawy na pewno nie mogą narzekać. W centrum i na Jeżycach dobrą kawiarnię można natknąć się niemalże na każdej ulicy. W niektórych z nich pracują wybitni i znani w całej Polsce bariści, którzy ozdabiają kawę latte artem i są specjalistami w swojej dziedzinie.  

 

Brisman 

Każdy lokalny miłośnik kawy na pewno słyszał o tej kawiarni. Znajduje się ona na Jeżycach, przy ul. Mickiewicza. Znana jest przede wszystkim z tego, że za barem można spotkać Agnieszkę Rojewską, Mistrzynię Polski Barista i Latte Art. W ofercie znajduje się wiele autorskich pozycji, kawa parzona metodami alternatywnymi, jak i klasyczne doppio i latte. Kawiarnia często organizuje warsztaty, na które może zapisać się każdy kto chce się dowiedzieć czegoś o kawie. 

Uno Espresso 

Kolejna kawiarnia, która mieści się na Jeżycach i którą prowadzi wykwalifikowana ekipa baristów. Podobnie jak Brisman, prowadzą warsztaty kawowe. Można zamówić u nich również kawę parzoną metodami alternatywnymi, a klasyczne doppio kosztuje tylko 4zł. Uno Espresso to nie tylko kawiarnia, ale również sklep, który ma szeroką ofertę kaw, akcesoriów do parzenia kawy i profesjonalnego sprzętu dla baristów.  

Stragan  

Kawiarnia Stragan znajduje się w samym centrum Poznania, na ul. Ratajczaka. Charakteryzuje ją klimatyczny wystrój, wykwalifikowany zespół baristów i pyszne jedzenie. Można tu skosztować burgerów, bajgli, sałatek i oczywiście różnych ciast. Stragan również organizuje warsztaty i oferuje kawę parzoną metodami alternatywnymi. Mają też duży wybór herbat i świeżych koktajli. Stragan znalazł się w rankingu 25 najlepszych kawiarni na świecie wg BuzzFeed. 

Minister Cafe 

Ta kawiarnia również mieści się na ul. Ratajczaka, czyli w samym centrum Poznania. Mimo że Minister jest kawiarnią, która przyciąga wielu zapracowanych poznaniaków na szybkie cappucino, można się tutaj również napić lanego piwa rzemieślniczego, bo to "kawiarnia dla każdego kto lubi piwo". Minister oferuje też domowe wypieki i duży wybór tart i panini. 

Taczaka 20 

Ta kawiarnia na pewno nie rozczaruje smakoszy kawy, ponieważ za niewielką cenę można tutaj dostać kawę z ekspresu, ale również kawę parzoną metodami alternatywnymi. Taczaka 20 zawsze oferuje duży wybór domowych ciast i wytrawnych tart, poza tym mają też swój słodki specjał zwany "przysmakiem Generała Taczaka". Taczaka 20 często jest odwiedzana przez studentów i pewnego kota, który lubi się rozłożyć na fotelu, co wprowadza bardzo miłą i swojską atmosferę. 

 

 

 

Zdjęcia © Łukasz Cynalewski, Piotr Skórnicki

Kategorie: Jedzenie, Zwiedzanie Tags: Poznań