Wyjazd do Pragi jesienią – dlaczego to dobry pomysł?

16 listopada 2015

Czeska Praga to jedno z najpiekniejszych miast Europy, wyjatkowo oblegane przez turystów.

Wie o tym kazdy, kto próbowal w lecie przedostac sie na drugi brzeg Weltawy, spacerujac po moscie Karola. Unikniecie tloku to jednak nie jedyny powód, dlaczego warto odwiedzac Prage poza sezonem turystycznym. Dlaczego jesien to idealny moment, aby wybrac sie do stolicy Czech?

Mniej turystów

Karelsbrug

Brak tlumów turystów to jak zostalo powiedziane nie jedyny, ale za to bardzo wazny powód, dlaczego do Pragi warto pojechac wlasnie teraz. Malo kto lubi stac w kolejkach do muzeów czy waznych zabytków lub przepychac sie w tlumie spacerujacych po starym miescie. Praga jesienia oczywiscie nie pustoszeje, ciagle jest gwarno i ciekawie, ale przy tym znacznie bardziej swojsko i spokojnie.  Widokiem z Mostu Karola takze mozna sie nacieszyc, bez obawy o bycie potraconym lub o spotkanie z... kieszonkowcem.

Nizsze ceny

Zaleta podrózowania poza sezonem jest takze to, ze ceny znacznie spadaja. Mniej zaplacimy glównie za nocleg, ale latwo zauwazyc, ze nawet ceny taksówek, czy posilków w restauracjach sa nizsze niz w sezonie. Wlasciciele lubia wykorzystywac grube portfele i dobre nastroje turystów, a najlepsza opcja, aby tego uniknac, jest podrózowanie wtedy, kiedy jest ich mniej.

Atmosfera

Wenceslausplein

Praga to miasto niezwykle przytulne. Wydaje sie, ze atmosfera jest nawet lepsza w chlodne jesienne wieczory, kiedy mozemy spacerowac waskimi uliczkami, robiac sobie przystanki w barach czy kawiarniach, aby sie rozgrzac i porozmawiac na interesujace tematy. Poza tym jesien to czas muzycznych festiwali, ciekawych koncertów itd., które swietnie wypelnia dni spedzone w tym czarujacym miescie.

Jakie jeszcze atrakcje czekaja w Pradze? Sprawdz!

Kategorie: Wydarzenia Tags: Praga