Rusz śladem “złotego pociągu”!

2 października 2015

Kilka miesiecy temu dwóch mezczyzn z lokalnej grupy historycznej na Dolnym Slasku oglosilo, ze odnalazlo zaginiony "zloty pociag" nazistów, czyli pociag, którym mialy zostac wywiezione skarby zrabowane glównie we Wroclawiu podczas II Wojny Swiatowej, kiedy to Niemcy wycofywali sie przed nadchodzacymi Rosjanami.

Choc ta wiadomosc przyciagnela powazne zainteresowanie mediów, a w wyjasnienie calej sprawy zaangazowano nawet wojsko, wciaz nie mamy zadnego potwierdzenia slów "odkrywców". Nie odstrasza to jednak turystów, którzy latem okupowali wrecz Walbrzych i okolice. Teraz kiedy nie jest juz tak tlumnie, warto sie tam wybrac i na wlasne oczy zbadac te tajemnicze tereny!

Walbrzych-Rynek

Wg informacji odkrywców pociag ma byc ukryty w tunelu wyrytym w górze, polozonej w okolicy Walbrzycha. Ma byc takze zaminowany, co utrudnia do niego dostep i wyjasnia, dlaczego wojsko zdecydowalo sie zamknac teren wokól rzekomego znaleziska.

Okolice Walbrzycha to tereny niezwykle zielone i malownicze, idealne do przyjemnych lekkich spacerów, nie tylko w poszukiwaniu skarbów. Samo miasto, choc niewielkie, ma w swoich granicach kilka palaców m.in. palac Albertich, a nieopodal znajduje sie slynny i najwiekszy w regionie zamek Ksiaz, który wczesniej byl uwazany za prawdopodobne miejsce ukrycia pociagu.

Walbrzych-Ksiaz-Zamek

Podobne pogloski dotycza góry Sobiesz, w której równiez wydrazone sa liczne tunele, podobnie jak kilku innych miejsc, bo Dolny Slask jest pelen fascynujacych historii dotyczacych zaginionych skarbów i sekretów. Dlatego wlasnie wypad na weekend w tamte okolice moze dostarczyc naprawde niezwyklych wrazen.

A kto uzna, ze nie nadaje sie na odkrywce i tropiciela, zawsze moze wyskoczyc do polozonego nieopodal Wroclawia! Tutaj sprawdz co mozna robic we Wroclawiu

Zdjecia: © Michael BrysJar.ciurus

Kategorie: Zwiedzanie