Wyjazd do Rosji-najpierw formalności

19 grudnia 2015

Rosja ma bardzo wiele do zaoferowania turystom. Dynamiczna Moskwa i klasyczny Sankt Petersburg to tylko niektóre jej skarby!

Rode Plein (2)

Wyjazd do Rosji nie jest niestety taki latwy, konieczna bedzie do tego wiza. Aby ja uzyskac, najpierw musimy odbyc "mala wycieczke" do rosyjskiej ambasady, gdzie wypelnimy wniosek i dokonamy oplaty w wysokosci 35 euro. To  czynnik, który powaznie zniecheca turystów do podrózy do tego kraju: formalnosci, czesto specjalna wizyta w Warszawie oraz wydatek, który podnosi koszty wycieczki. To rzeczywiscie dosyc problematyczne, ale sa sposoby, aby uniknac biurokracji. Jesli wykupimy wycieczke w biurze podrózy to biuro zajmie sie wszelkimi  formalnosciami, natomiast jesli wyjezdzamy samodzielnie mozemy wykupic uslugi specjalnej firmy. Oszczedzi nam to wizyty w ambasadzie, natomiast trzeba przygotowac sie na wiekszy koszt, do oplaty za wize dojdzie jeszcze prowizja.

Petershof Palace

Kolejna wazna formalnoscia, której trzeba dopelnic juz na miejscu, jest meldunek. Jesli zatrzymujemy sie w hotelu, wystarczy wypelnic wniosek na recepcji, natomiast, jesli zatrzymujemy sie u znajomych, bedziemy musieli pofatygowac sie do tzw. urzedu OVIR, czyli Federacyjnej Sluzby Migracyjnej Rosji wraz z osoba, która nas gosci. Czy to wiele? Dla osób przyzwyczajonych do wyjazdu w granicach Unii Europejskiej to rzeczywiscie spora zmiana i pewien wysilek, ale absolutnie warto! Dlaczego? Rosja trudno sie nie zachwycic, szczególnie Moskwa i Petersburg sa warte zobaczenia. Co zwiedzic w tych miastach? Nizej prezentujemy, co mozna zobaczyc w Rosji wyjezdzajac nawet na weekend!

Dowiedz sie, co robic w Moskwie na weekend!

A moze Petersburg na weekend?

Kategorie: Praktyczne porady Tags: Moskwa, St Petersburg