Zimowa stolica Włoch: Co robić w Turynie?

21 listopada 2015

Wlochy to jeden z ulubionych kierunków turystycznych Polaków, glównie na wyjazd wakacyjny, ale takze na weekendowy wypad. Wiele miast wloskich zachwyca swoja uroda i przyciaga mase turystów.  Polacy zwykle wybieraja wyjazd do Rzymu, Mediolanu, Florencji, Bolonii, czy Neapolu, ale warto czasem pójsc pod prad i odwiedzic takze mniej popularne wloskie miasta np. Turyn.

Szczególnie, ze to prawdziwa "zimowa stolica" Wloch.

Wazne miasto pólnocy Wloch

Museo dell Automobile

Turyn to stolica Piemontu, regionu o wyjatkowo burzliwej historii. Miasto miesci sie o podnóza Alp, jest zamieszkane przez prawie milion osób i stanowi bardzo wazny osrodek gospodarczy i kulturalny kraju.  To miejsce, gdzie narodzil sie FIAT oraz gdzie znajduje sie slynny klub pilkarski Juventus F.C., bardzo popularny takze w Polsce. W Turynie miesci sie wiele waznych dla gospodarki wloskiej firm, a  poziom zycia mieszkanców jest wysoki.

Zabytki i atrakcje Turynu

Palazzo Madama

Turyn to miasto cudownej architektury. Koniecznie trzeba zobaczyc Palac Królewski (dawna wlasnosc rzadzacej w Piemoncie przez wieki dynastii sabaudzkiej), Palazzo Madama oraz Carignano, Mole Antonelliana - architektoniczny symbol miasta, czy szereg kosciolów z katedra na czele. Katedra im. Jana Chrzciciela to zabytek pochodzacy z XV wieku, jest znana z przechowywania najslynniejszego eksponatu miasta i jednej z "relikwii" Chrzescijanstwa  - Calunu Turynskiego.  Turystów z calego swiata przyciagaja takze muzea, w tym swietnie wyposazone Muzeum Egipskie oraz Narodowe Muzeum Kina. Po zapoznawaniu sie z urokami historii i architektury, warto wybrac sie na stadiom Juventusu, co bedzie ciekawym przezyciem nie tylko dla fanów pilki noznej.

Zimowa stolica Wloch

Od Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2006 Turyn bezsprzecznie uchodzi za zimowa stolice Wloch. Dlatego latwo bedzie polaczyc zwiedzanie miasta z szusowaniem na nartach. Najpopularniejsze wsród milosników zimowego szalenstwa sa Bardonecchia oraz Via Lattea, kurorty znajdujace w bezposrednim sasiedztwie Turynu. Spelnia oczekiwania nawet najbardziej wymagajacych narciarzy, a po wszystkim bedzie mozna wrócic do miasta i rozgrzac sie goraca czekolada, z której Turyn slynie.

Wiecej o atrakcjach Turynu

Kategorie: Zwiedzanie Tags: Turyn