Życie nocne w Walencji

17 lutego 2016

Walencja ma reputacje bardzo rozrywkowego miasta. Mieszka tam wielu obcokrajowców oraz studentów z calego swiata, dlatego imprezy w klubach sa organizowane na skale swiatowa. Kazdy znajdzie tam cos dla siebie.

Barrio del Carmen

El Carmen

Historyczna dzielnica w centrum sklada sie z wielu zawilych uliczek tetniacych zyciem. Na kazdej z nich mozna znalezc popularne bary i kluby, gdzie udaja sie wieczorami Hiszpanie w poszukiwaniu drinku Agua de Valencia, czyli popularnego napoju alkoholowego wymyslonego w tym miescie. Najlepsze imprezy organizowane sa na ulicy Calle Caballeros.

Benimaclet

Kolejne miejsce popularne wsród studentów. Benimaclet jest swietnym miejscem wypadowym na impreze, poniewaz znajduje sie bardzo blisko zarówno plazy, jak i ulicy Blasco Ibañez. Mozna tam znalezc wiele przyjemnych pubów i barów, gdzie mozna dobrze zjesc i spotkac wielu przyjaznych ludzi.

Blasco Ibañez

Blasco Ibanez

Ulica, gdzie najczesciej bawia sie studenci. Znajduje sie tam mnóstwo ciekawych klubów, gdzie imprezy zaczynaja sie po drugiej w nocy (wtedy nadciagaja najwieksze tlumy) i trwaja do sniadania. Warto przejsc sie ulica za budynkami Uniwersytetu i wybrac sie do kilku klubów. Czesto mozna trafic równiez na koncerty na zywo.

Russafa

Dzielnica szczególnie popularna podczas swieta Las Fallas. Zostala uznana za dzielnice artystów, którzy chetnie sie tam wprowadzaja oraz otwieraja coraz bardziej kreatywne bary i kafejki. Organizowane sa tam czesto wystawy i koncerty.

Malvarossa

Malvarrosa

Walencja to bardzo cieple miasto, nawet zima temperatura oscyluje w granicach 10 stopni Celsjusza, dlatego nawet w okresie zimowym mozliwe sa spacery oraz imprezy przy plazy. Wzdluz promenady ustawione sa tetniace zyciem bary i restauracje. Przed impreza w centrum miasta warto wybrac sie wlasnie tam i obejrzec zachód slonca przy kieliszku wysmienitego wina z Walencji.

Sprawdzcie co jeszcze warto zobaczyc  w Walencji

Kategorie: Bary & Kluby, Top listy Tags: Walencja