O nas

MiastoNaWeekend.pl to portal turystyczny, na którym znajdziesz informacje dotyczące rozmaitych europejskich miast osiągalnych drogą powietrzną. Strona ma na celu pomoc osobom, które szukają pomysłu na kolejną wycieczkę - znajdą tu one przegląd miast, do których można dotrzeć samolotem z najważniejszych polskich lotnisk, wraz z informacjami dotyczącymi atrakcji turystycznych, życia nocnego oraz transportu.

Dlaczego MiastoNaWeekend.pl?

Strona ta jest efektem naszych osobistych zainteresowań i potrzeb. Chęć podróżowania, poznawania nowych kultur, architektury oraz historii, czy w końcu smakowania życia nocnego - wszystko to sprawia, że wycieczka do zagranicznego miasta to idealny pomysł na weekend albo krótkie wakacje. Choć w ostatnich latach zwiedziliśmy wiele miast w Europie i poza nią, zawsze brakowało nam przeglądu możliwych celów podróży z krótkim i zwięzłym opisem ich atrakcji turystycznych, najważniejszych ulic handlowych oraz miejsc, w których można bawić się nocą. 

To, czego nam brakowało, staraliśmy się zawrzeć w zwięzłych opisach rozmaitych miast na tej stronie. Kierując się powiedzeniem "mniej znaczy więcej", MiastoNaWeekend.pl oferuje najważniejsze informacje, które zachęcą Cię do dalszego zapoznawania się z miastem. Szczegóły dotyczące najlepszych restauracji i sklepów, a także lotów, hoteli i kompletnych wycieczek można znaleźć na innych stronach, do których znajdziesz u nas linki.

Twoje poszukiwania kolejnego celu podróży staraliśmy się ułatwić poprzez przegląd możliwych miejsc pogrupowanych ze względu na lotnisko, z którego wylatujesz, temat oraz kraj docelowy. Oprócz tego pomocą służyć będzie kalendarz z zaznaczonymi najważniejszymi wydarzeniami w Europie, w których można wziąć udział przy okazji wycieczki.

MiastoNaWeekend.pl nadal rośnie!

MiastoNaWeekend.pl to strona, która nadal jest w rozbudowie. Na razie dla wielu miast dostępne są jedynie podstawowe informacje, jednak z biegiem czasu zostaną one uzupełnione. Planowane jest także poszerzenie strony o nowe miasta.

Masz wskazówki albo sugestie? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy. Zapraszamy do kontaktu również osoby chcące współpracować przy rozbudowie strony oraz tych, którzy mają chęć podzielić się swoimi zdjęciami z miast posiadających niewystarczająco rozwinięte galerie.