Innsbruck na weekend

Innsbruck jest stolicą Tyrolu, leżącego na zachodzie Austrii. Miasto leży w sercu Alp, przez co jest popularnym wśród turystów miejscem zarówno latem, jak i zimą. Stoki narciarskie i szlaki turstyczne znajdują się w niedalekiej odległości od centrum miasta. Jednak w samym mieście również jest co robić i co zobaczyć. W XVI wieku stanowiło rezydencję cezarza Maksymiliana I. Z tego okresu pochodzi piękny zamek Schloss Ambras, katedra i zamek Hofburg. W centrum miasta, gdzie ruch drogowy jest ograniczony, znajduje się ponadto wiele miejsc, w których można zrobić udane zakupy.

Glówne atrakcje w Innsbrucku

Goldenes Dachl

Goldenes Dachl

Złoty dach przykuwa uwagę zwiedzających historyczne uliczki Innsbrucku.

Hofburg

Hofburg

Majestatyczny zamek daje spojrzenie na to, jak wyglądało życie Habsburgów.

Hofkirche

Hofkirche

Kościół w Innsbrucku, w którym znajduje się grobowiec cesarza Maksymiliana I.

Schloss Ambras

Schloss Ambras

W pięknym zamku mieści się muzeum historyczne.

Zakupy w Innsbrucku

Przy malowniczych uliczkach Altstadt w Innsbrucku i w okolicy Maria-Theresien-Strasse znajduje się wiele sklepów, w których można nabyć pamiątki, odzież i 'Schmuck' (biżuterię). W celu zakupu lokalnych produktów i przysmaków najlepiej udać się do Markthalle lub na ryneczki. W Innsbrucku znajdują się także galerie handlowe: w centrum miasta zlokalizowane są między innymi Rathausgalerien i Kaufhaus Tyrol.

Rozrywka w Innsbrucku

W Altstadt można znaleźć wiele przyjemnych, tradycyjnych knajpek i restauracji. Wśród mieszkańców Innsbrucka jest wielu studentów, dlatego nie brakuje w nim również popularnych, modnych barów i klubów. Miłośnicy kultury mogą udać się do Landestheather, opery lub wziąć udział w jednym z wielu kulturalnych wydarzeń organizowanych w mieście.


Pogoda w Innsbrucku

sty lut mar kwi maj cze lip sie wrz paź lis gru
14111620242524211582
-7-50481113121050-4

Sprawdź również te popularne miejsca

Salzburg

Salzburg na weekend

Miejsce narodzin Mozarta zachwyca piękną barokową architekturą.
Wiecej...

Wieden

Wiedeń na weekend

Cesarze Habsburscy pozostawili po sobie w stolicy Austrii wiele przepychu.
Wiecej...