Dojazd do Walencji

Walencja leży na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Barcelona i Madryt leżą mniej więcej trzy godziny drogi odpowiednio na północ i zachód od Walencji. W nieco krócej niż dwie godziny można dojechać do leżącego na południe od Walencji Alicante. Szybkim pociągiem można dojechać do Madrytu w nieco ponad półtorej godziny. Z Polski najłatwiej dolecieć do Walencji samolotem. 

Lotniska w poblizu Walencji

Valencia Airport

Valencia Airport (VLC)

Lotnisko w Walencji znajduje się osiem kilometrów na zachód od miasta. Wiecej...


Transport w Walencji

Transport publiczny

Transport publiczny w Walencji jest bardzo dobrze zorganizowany. W mieście znajduje się sieć metra (Metrovalencia) licząca 10 linii, dzięki czemu szybko i łatwo można dotrzeć do każdej części miasta. Oprócz tego po mieście kursują oczywiście autobusy.

Rower

Walencja idealnie nadaje się do zwiedzania na rowerze. W mieście znajduje się wiele zadbanych ścieżek rowerowych. W różnych miejscach w Walencji można wypożyczyć rower. Można także udać się na rowerową wycieczkę z przewodnikiem. W Walencji istnieje także możliwość wypożyczenia roweru w Valenbisi - rower można wypożyczyć tanio, a następnie zostawić go w innym miejscu.

Karta turystyczna

Valencia Tourist Card to przydatna rzecz dla każdego, który chce dużo zwiedzić i regularnie przemieszczać się za pomocą transportu publicznego. Dzięki tej karcie można bez ograniczeń korzystać z transportu publicznego. Karta ta umożliwia ponadto wstęp do wielu muzeów i atrakcji w Walencji. Oprócz tego za okazaniem karty można uzyskać rabat w wielu restauracjach i sklepach. Valencia Tourist Card jest dostępna na okres 24, 48 lub 72 godzin i można ją kupić od 15 euro. Przy zakupie karty online uzyskuje się 10% zniżki.