Drezno na weekend

Drezno, średniowieczne miasto nad Łabą, uległo całkowitemu zniszczeniu podczas alianckiego bombardowania w czasie II Wojny Światowej. W dużym stopniu udało się przywrócić piękno miasta, między innymi dzięki odbudowie Frauenkirche, pięknego Hogkirche, Semperoper i ogromnego barokowego pałacu Zwinger. To ze względu na między innymi te zabytki miasto cieszy się popularnością wśród miłośników kultury, którzy łączą zwierdzanie historycznych obiektów, imponującej architektury i znakomitych muzeów z zakupami, wypadem do restauracji lub wieczorem w teatrze czy operze.

Glówne atrakcje w Dreznie

Frauenkirche

Frauenkirche

W 2005 roku przepięknemu XVIII-wiecznemu kościołowi w stylu barokowym została przywrócona jego dawna chwała.

Zwinger

Zwinger

Kompleks pałacowy Zwinger to jedna z najbardziej rozległych budowli barokowych w Niemczech.

Semperoper

Semperoper

Semperoper to główna opera i sala koncertowa kraju związkowego Saksonia.

HfBK

HfBK Dresden

Akademia sztuk pięknych, Hochschule für Bildende Künste, mieści się w jednych z najstarszych budynków uniwersyteckich w Europie.

Zakupy w Dreznie

Prager Straße pomiędzy Hauptbahnhof (dworzec główny) i Altmarkt (stare miasto) to najważniejsza ulica handlowa w Dreźnie. Znajduje się przy niej między innymi Karstadt, dom towarowy oraz centrum handlowe Galerie. Na Altmarkt zlokalizowana jest wielka Altmarkt-Galerie Dresden, piękna galeria handlowa, w której mieści się ponad 200 sklepów i restauracji.

Rozrywka w Dreznie

Smacznie zjeść można w Dreźnie między innymi w okolicy Frauenkirche i w Barockviertel w Neustadt. Wieczór z kulturą można spędzić w jednym z kilku fantastycznych teatrów czy w jednej ze znanych oper. W Dreźnie nie brak również przyjemnych kawiarni, tradycyjnych ogródków piwnych czy popularnych klubów.


Pogoda w Dreznie

sty lut mar kwi maj cze lip sie wrz paź lis gru
2381419222423201383
-4-30481113131052-2

Drezno na zdjęciach

Sprawdź również te popularne miejsca

Lipsk

Lipsk na weekend

Piękne, pełne historii miasto, z którym związany był Jan Sebastian Bach.
Wiecej...

Berlin

Berlin na weekend

Różnorodna stolica Niemiec jest znana ze swojej turbulentnej historii oraz tętniącego życia nocnego. 
Wiecej...