Lipsk na weekend

Lipsk już od XII wieku stanowi ważne centrum handlu. Jest jednak atrakcyjne również dla turystów, ze względu na wiele zabytków i atrakcji. W starej części miasta, w okolicy Marktplatz, znajdują się między innymi piękny Alte Rathaus (Stary Ratusz) i XV-wieczny Thomaskirche (Kościół św. Tomasza), w którym spoczywają szczątki Jana Sebastiana Bacha. Muzeum Grassi oraz Muzeum Sztuk Pieknych należą do najlepszych muzeów w Niemczech. Oprócz tego w Lipsku znajduje się wiele miejsc, do których można udać się na zakupy, a także, ze względu na ilość mieszkających tam studentów, na wieczorny wypad na miasto.

Glówne atrakcje w Lipsku

Kosciol sw Tomasza

Kosciól sw. Tomasza

W tym pięknym kościele przez wiele lat funkcję kantora sprawował Jan Sebastian Bach.

Kosciol sw Mikolaja

Kosciól sw. Mikolaja

Gotycki Kościół św. Mikołaja stał się w 1989 roku słynny na całym świecie jako centralny punkt wydarzeń doprowadzających do pokojowej rewolucji.

Muzeum Sztuk Pieknych

Muzeum Sztuk Pieknych

W Muzeum Sztuk Pięknych można obejrzeć obrazy i rzeźby z okresu od średniowiecza do czasów współczesnych.

Marktplatz

Rynek

Marktplatz oraz stojący na nim XVI-wieczny Altes Rathaus to serce miasta.

Zakupy w Lipsku

Lipsk słynie z wielu pasaży handlowych. Mädler Passage i Specks Hof to najbardziej znane z nich. Deptak Peterstrasse to najważniejsza ulica handlowa, przy której ulokowane są filie wszystkich znanych marek odzieżowych. Centra handlowe to między innymi Promenaden Hauptbahnhof nad dworcem centralnym i znajdujące się niedaleko Höfe am Brühl.

Rozrywka w Lipsku

W Lipsku każdy znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim jest tam wiele teatrów, a miasto nazywa się kabaretową stolicą Niemiec. Oprócz tego w Lipsku można udać się do jednej z wielu kawiarni, restauracji czy barów. Popularnymi miejscami w centrum, w których można dobrze się zabawić, są między innymi Barfußgäßchen nieopodal Rynku i Schauspielviertel wokół Gottschedstraße.


Pogoda w Lipsku

sty lut mar kwi maj cze lip sie wrz paź lis gru
2481319222323191473
-3-3038111312962-1

Lipsk na zdjęciach

Sprawdź również te popularne miejsca

Berlin

Berlin na weekend

Różnorodna stolica Niemiec jest znana ze swojej turbulentnej historii oraz tętniącego życia nocnego. 
Wiecej...

Drezno

Drezno na weekend

Przepiękne miasto położone nad Łabą zostało w ostatnich latach poddane gruntownej renowacji.
Wiecej...