Katowice na weekend

Katowice to miasto powstałe zaledwie w połowie XIX wieku. Gwałtowny rozwój od tego czasu wynikał z rozrastania się wsi i osiedli robotniczych. Ze względu na jego późne powstanie trudno w Katowicach szukać gotyckiej czy barokowej architektury. Można tam jednak podziwiać zarówno budynki z dekoracjami eklektycznymi, jak i elementami secesji. Z tego powodu, na końcu XIX wieku miasto było określane mianem "małego Paryża". Dziś Katowice to nie tylko robotnicze miasto - władze bardzo się starają, aby ściągnąć jak najwięcej turystów, organizując ciekawe festiwale oraz dbając o renowacje ulic i budynków.

Glówne atrakcje w Katowicach

Archikatedra Chrystusa Krola

Archikatedra Chrystusa Króla

Największa polska Archikatedra.

Nikiszowiec

Nikiszowiec

Najbardziej unikatowa dzielnica Europy

Katowicki Spodek

Katowicki Spodek

Najbardziej znana hala widowiskowa w Polsce.

Kosciol Mariacki

Kosciól Mariacki

Nieodłączny element historii Katowic.

Zakupy w Katowicach

Jeszcze do niedawna niemożliwe było znalezienie pamiątek z Katowic. Dzisiaj można znaleźć coraz wiecej sklepow z, np. koszulkami z katowickim designem, książkami o tematyce katowickiej, a także słynne już wyciskarki do cytrusów w kształcie katowickiego Spodka. Ponadto, w Katowicach znajduje sie najwieksza na Śląsku centrum handlowe- Silesia City Center z ponad 300 sklepami. 

Rozrywka w Katowicach

Dobre restauracje znaleźć można między innymi na ulicach na zachód od katedry. Większość pubów i barów znajduje się w dzielnicy Donji Grad. Spokojne kawiarnie za dnia, wieczorami zamieniają się w bary, w których często można posłuchać muzyki granej na żywo. Ci, którzy lubią bawić się do rana, mogą udać się do dużych klubów przy Jarunmeer, na południowy zachód od centrum.


Pogoda w Katowicach

sty lut mar kwi maj cze lip sie wrz paź lis gru
0381319212323191472
-6-4-138111212951-3

Katowice na zdjęcach

Loty do Katowic

Sprawdź również te popularne miasta

Krakow

Kraków na weekend

Kraków ma piękne zabytkowe centrum miasta, a także wiele restauracji, barów i klubów.
Wiecej...

Wroclaw

Wrocław na weekend

Wrocław posiada piękne śródmieście, nowoczesne centra handlowe i bogate życie nocne.
Wiecej...