Miasto Otwarte

25 czerwca- 24 lipca 2015

Festiwal uliczny, który wykorzystuje przestrzen miejska jako galerie sztuki. Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City organizowany jest corocznie w Lublinie przez Osrodek Miedzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroza".

Open City

Celem wydarzenia jest przedstawienie prac artystów w miejscach publicznych o historycznym znaczeniu dla Lublina.

Podczas festiwalu w miescie tworzone sa instalacje i murale, które na stale zostaja w przestrzeni miejskiej. Ponadto odbywaja sie wtedy liczne projekcje filmów dokumentalnych, warsztaty, wyklady, spektakle i koncerty.

Festiwal rozpoczyna sie wspólnym spacerem, kiedy widzowie oprowadzani sa po zaangazowanej do wydarzenia przestrzeni miejskiej.

Prace przedstawiane podczas festiwalu nawiazuja do Lublina, jego wielokulturowej przeszlosci, wschodniego polozenia oraz mentalnosci mieszkanców i ich relacji z miastem.

Uczestnictwo jest bezplatne.

Strona www