Oktoberfest

17 września - 3 października 2016 | Monachium

Slynny monachijski Oktoberfest jest najwiekszym na swiecie festiwalem piwa i festynem ludowym.

Oktoberfest

Podczas dwutygodniowego swieta teren festiwalu (Theresienwiese, czesto skracany do Wiesn) w zachodniej czesci miasta odwiedza grubo ponad 5 milionów milosników piwa.

Oktoberfest zaczyna sie parada browarów uczestniczacych w imprezie, burmistrz miasta oficjalnie otwiera tez caly festiwal. Potem mozna juz zabierac sie za wielkie picie w jednym z 14 duzych namiotów piwnych. Siedzac przy dlugich stolach, goscie odbieraja kufle zlotego napoju od tradycyjnie wystrojonych pan. Uwaga: rezerwacji miejsca siedzacego nalezy dokonac z naprawde duzym wyprzedzeniem.

Rozrywke zapewniaja muzykanci ludowi, którzy regularnie graja na wielkim jarmarku na terenie festiwalu.

Namioty otwarte sa codziennie od 10 rano do okolo pólnocy. Podczas weekendu na festiwalu panuje zabójczy tlok. W dni powszednie duzo latwiej zdobyc miejsce w jednym z namiotów piwnych.

Strona www
www.oktoberfest.de

Wycieczka miejska po Monachium
Tutaj dowiesz sie wiecej o atrakcjach i zabytkach Monachium