Port Lotniczy Bydgoszcz

Jeden z mniejszych portów lotniczych w kraju, w rekordowym roku 2013 obsłużył 343 571 pasażerów. Plasuje się pod tym względem na 9. miejscu w Polsce. Stawia na rozwój, dodając do siatki swoich połączeń kolejne trasy międzynarodowe i ostatnio jedną trasę krajową - do Krakowa. Obecnie, z Bydgoszczy można skorzystać z siedmiu stałych połączeń w czterech krajach, głównie do Wielkiej Brytanii.

Polaczenia z lotniska w Bydgoszczy

Kraj Miasto Linia lotnicza
Irlandia Dublin Ryanair
Niemcy Düsseldorf Ryanair
Frankfurt Lufthansa
Wielka Brytania Birmingham Ryanair
Glasgow Ryanair
Londyn Ryanair

Dojazd na lotnisko w Bydgoszczy

Komunikacją miejską

Na lotnisko można dojechać linią autobusową nr 80, która kursuje na trasie Dworzec PKP - Port Lotniczy. Czas przejazdu do centrum miasta wynosi ok. 15 minut. Bilet jednorazowy normalny kosztuje 3 zł.

Postój taksówek znajduje się tuż obok terminalu.   

Samochodem

Port Lotniczy położony jest w południowej części Bydgoszczy przy trasie wylotowej w kierunku Inowrocławia, w odległości zaledwie 3 km od centrum miasta.

Parking

Lotnisko posiada parking na 285 samochodów, który znajduje się blisko terminalu, po prawej stronie od wjazdu na teren lotniska. Pierwsze 10 minut to postój bezpłatny, potem opłata wynosi 6 złotych za pierwszą godzinę. Jest możliwość skorzystania z parkingu długoterminowego, należy zarezerwować go do 24 godzin przed przyjazdem. Płatność za parking tylko gotówką.