Port Lotniczy Łódź

Jedno z najstarszych lotnisk w kraju, obecnie międzynarodowy port lotniczy. Zlokalizowane tylko 6 km od centrum Łodzi, jednego z największych miast w Polsce. Oferuje regularne loty pasażerskie, loty towarowe oraz usługi General Aviation (loty VIP oraz prywatne). W 2014 roku przyjął 253 772 pasażerów. Obecnie obsługuje 8 kierunków w 5 krajach w ramach 3 linii lotniczych. Poza tym w 2015 roku dostępnych było aż 12 kierunków lotów czarterowych w 6 krajach.

Polaczenia z lotniska w Lodzi

Kraj Miasto Linie Lotnicze
Czechy Praga Czech Airlines
Holandia Amsterdam Adria Airways
Irlandia Dublin Ryanair
Niemcy Monachium Adria Airways
Wielka Brytania Edynburg Czech Airlines
Londyn Ryanair
Nottingham Ryanair

Dojazd na lotnisko w Lodzi

Komunikacją miejską

Bezpośredni dojazd do lotniska zapewniają autobusy komunikacji miejskiej: 55 i 65. Normalny bilet 40-minutowy to koszt 3,40 zł.

Lotnisko poleca dwie korporacje taksówkarskie, Taxi Plus oraz Taxi 400 400. W obu przypadkach istnieje możliwość wyboru samochodu, kierowcy lub ustalenie sposobu płatności, istnieje możliwość opłaty w euro lub kartą.    

Samochodem

Lokalizacja Portu Lotniczego Łódź pozwala na szybki dojazd do ścisłego centrum miasta (ulica Piotrkowska) oraz do głównego dworca kolejowego Łódź Kaliska. Dojazd samochodem możliwy jest ulicą gen. Stanisława Maczka i trwa kilkanaście minut. 

Parking

Parking jest zlokalizowany w niewielkiej odległości od terminalu. Postój do 10 minut jest darmowy, cena za 1 godzinę to 5 zł, za 2 - 7 zł, a za 3 - 10 zł. Opłata za każdą następną godzinę to 2 zł.