Port Lotniczy Lublin

Lotnisko w Lublinie-Świdniku powstało w 2012 roku, dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich. Dopiero rozwija swoją działalność, a w roku 2014 zdołało obsłużyć 187 tys. pasażerów. Działają na nim 3 linie lotnicze, Ryanair, Wizz Air oraz Lufthansa, która realizuje jedno połączenie, do Frankfurtu. W sumie z Lublina można polecieć w 11 kierunkach, do 8 krajów. W sezonie letnim lotnisko realizuje loty czarterowe, w 2015 do Turcji i do Grecji.

Polaczenia z lotniska w Lublinie

Kraj Miasto Linie Lotnicze
Holandia Eindhoven Wizz Air
Irlandia Dublin Ryanair
Niemcy Frankfurt Lufthansa
Norgwegia Oslo Wizz Air
Swedcja Sztokholm Wizz Air
Wielka Brytania   Glasgow Wizz Air
Londyn RyanairWizz Air
Sheffield Wizz Air

Dojazd na lotnisko w Lublinie

Komunikacją miejską

Pociągi firmy Przewozy Regionalne kursują na trasie Port Lotniczy Lublin-Lublin Główny, a bilet normalny kosztuje 5,30 zł. Warto zakupu dokonywać w kasie na dworcu, w przypadku kupna u konduktora w pociągu, wymagana jest opłata dodatkowa w wysokości 8 zł.

Na lotnisko dojeżdża także autobus firmy Garden Service. Przystanki znajdują się bezpośrednio przy hali odlotów lub przylotów w zależności od kierunku jazdy. Jest to bezpośrednie połączenie autobusowe z/do centrum Lublina, Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa lub Krasnegostawu. Cena z Lublina to 20 zł.  

Samochodem

Trasa z centrum Lublina prowadzi przez Zadębie oraz ulicę Mełgiewską lub ulicą Kaliską i Aleją Wincentego Witosa. Odległość wynosi ok. 20 km. Czas przejazdu to około 25 minut i jest uzależniony od natężenia ruchu.

Parking

Lotnisko dysponuje dwoma parkingami o łącznej pojemności 450 miejsc.

PARKING A - dobowy (długoterminowy)
Zlokalizowany jest przed wejściem do hali odlotów i jest przeznaczony do postoju długoterminowego. Można wykupić pakiet tygodniowy (80 PLN) lub dwutygodniowy (100 PLN).

PARKING B - godzinowy
Zlokalizowany jest przed wejściem do hali przylotów i jest przeznaczony do postoju krótkoterminowego. Parking posiada zatokę Szybki dowóz / Szybki odbiór (Express drop off / Express drop on) z bezpłatnym postojem do 10 minut. Pierwsza godzina kosztuje 5 zł, druga 9 zł, a każda kolejna godzina to opłata 3 zł.