Port Lotniczy Warszawa-Modlin

Lotnisko Warszawa-Modlin to położony 35 km od Warszawy port lotniczy, który pełni funkcję drugiego lotniska dla stolicy. Obsługuje loty krótkiego i średniego zasięgu tanich linii lotniczych na trasach europejskich i krajowych oraz loty czarterowe. Położenie blisko Warszawy zapewnia duże zainteresowanie pasażerów, w ciągu 5 pierwszych miesięcy funkcjonowania, lotnisko obsłużyło 900 tys. pasażerów.

Polaczenia z lotniska w Modlinie

Kraj Miasto Linia lotnicza
Belgia Bruksela Ryanair
Francja Paryż Ryanair
Tuluza Ryanair
Grecja Ateny Ryanair
Saloniki Ryanair
Hiszpania Alicante Ryanair
Barcelona Ryanair
Madryt Ryanair
Malaga Ryanair
Palma de Mallorca Ryanair
Holandia Eindhoven Ryanair
Irlandia Dublin Ryanair
Shannon Ryanair
Niemcy Kolonia Ryanair
Norwegia Oslo Ryanair
Polska Gdańsk Ryanair
Wrocław Ryanair
Portugalia Liszbona Ryanair
Porto Ryanair
Szwecja Göteborg Ryanair
Sztokholm Ryanair
Wielka Brytania Bristol Ryanair
Glasgow Ryanair
Liverpool Ryanair
Londyn Ryanair
Manchester Ryanair
Nottingham Ryanair
Włochy Bolonia Ryanair
Mediolan Ryanair
Palermo Ryanair
Pisa Ryanair
Rzym Ryanair

Dojazd na lotnisko w Modlinie

Komunikacją miejską

Jedną z opcji dojazdu jest pociąg Kolei Mazowieckich, który dojeżdża na stację kolejową w Modlinie, a stamtąd kursują autobusy, które dojeżdżają pod sam terminal i są dostosowane do godzin odjazdów pociągów. Możliwy jest zakup jednego biletu tzw. Biletu Lotniskowego na całą tę trasę, plus na komunikację miejską w Warszawie przez 60 minut. Jego koszt sięga 17 zł.

Inną opcją są autobusy Modlin Bus, które kursują z centrum Warszawy, z Placu Defilad. Zapewniają bezpośredni dojazd do lotniska w czasie ok. 40 minut. Kursują prawie 50 razy dziennie, a bilet można nabyć online, im wcześniej, tym mniejsza opłata. Ceny zaczynają się od 9 zł.   

Samochodem

Z Warszawy na lotnisko prowadzi droga S7 w kierunku Gdańska, za Wisłą zjazd na Nowy Dwór Mazowiecki i dalej drogą krajową nr 62, wjazd na lotnisku znajduje się ok. 1 km od skrzyżowania S7 z DK nr 62 albo alternatywnie ulicą Modlińską przez Jabłonnę i Nowy Dwór Mazowiecki również dojeżdżając do DK nr 62 od drugiej strony.

Parking

Pasażerowie mają możliwość pozostawienia samochodu na dwóch parkingach na terenie lotniska oraz na parkingu długoterminowym, który znajduje się w odległości 3 km. Lotnisko zapewnia darmowy dojazd do terminalu. Postój do 10 minut jest bezpłatny, potem opłata wynosi 6 zł za pierwszą godzinę i 4 zł za każdą kolejną. Parkowanie długoterminowe to wydatek 50 zł za dobę.