Port Lotniczy Poznań-Ławica

Jeden z najstarszych portów lotniczych w Polsce, położony 7 km na zachód od centrum Poznania, na trasie Berlin-Buk. W rankingu polskich lotnisk zajmuje 6. miejsce pod względem ilości przyjmowanych pasażerów. W ciągu kilku ostatnich lat lotnisko prowadziło inwestycje na rzecz rozbudowy, co zaowocowało wzrostem liczby pasażerów - z 351 036 osób w 2004 roku do 1 445 350 w ciągu 10 lat.

Polaczenia z lotniska w Poznaniu

Kraj Miasto Linie Lotnicze
Czechy Praga Czech Airlines
Dania Kopenhaga SAS
Francja Paryż Wizz Air
Hiszpania Barcelona RyanairWizz Air
Holandia Eindhoven Wizz Air
Irlandia Dublin Ryanair
Malta Valletta Ryanair
Niemcy Düsseldorf Eurowings
Frankfurt Lufthansa
Monachium Lufthansa
Norwegia Oslo RyanairWizz Air
Polska Gdańsk Czech Airlines
Warszawa LOT
Szwecja Malmö Wizz Air
Sztokholm Wizz Air
Wielka Brytania Birmingham Wizz Air
Bristol Ryanair
Edynburg Ryanair
Glasgow Wizz Air
Liverpool Ryanair
Londyn RyanairWizz Air
Sheffield Wizz Air
Włochy Mediolan Wizz Air
Rzym Ryanair

Dojazd na lotnisko w Poznaniu

Komunikacją miejską

Port Lotniczy Poznań-Ławica połączony jest z centrum miasta za pomocą komunikacji publicznej. Przystanki autobusowe znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terminali pasażerskich lub w niewielkiej od nich odległości. Aktualnie między Portem a centrum miasta kursują cztery linie autobusowe, z których jedna - L - jest linią pospieszną łączącą lotnisko z Dworcem Głównym PKP, a pozostałe to linie nr 48 i 59 oraz linia nocna 242. Bilet jednorazowy normalny kosztuje 4,60 zł.

Dojazd taksówką z centrum Poznania powinien kosztować ok. 25 zł. Lotnisko posiada bazę akredytowanych firm, które rekomenduje.  

Samochodem

Port Lotniczy Poznań-Ławica położony jest przy ul. Bukowskiej 285 (droga wojewódzka nr 307), ok. 7 km na zachód od centrum miasta. Najbardziej komfortowy dojazd od wschodu i południa prowadzi przez poznański bezpłatny odcinek autostrady A2. Jadąc A2 w kierunku Świecka, należy skręcić w prawo na węźle drogowym Poznań-Zachód i przez drogę ekspresową S-11 dojechać do drogi wojewódzkiej 307 (zjazd: węzeł Poznań-Ławica), która prowadzi bezpośrednio do poznańskiego Portu.

Parking

Lotnisko posiada parking krótkoterminowy P1, położony obok hali odlotów, parking P2 usytuowany trochę dalej, oraz strefę ograniczonego parkowania P3, obok hali przylotów. Pierwsze 15 minut postoju jest za darmo, potem cena wynosi 5 zł za godzinę, lub 6 zł za 30 minut w wypadku strefy P3.

Lotnisko posiada również parking długoterminowy P5 na 1000 miejsc, który  znajduje się 1 km od lotniska. Zapewniany jest darmowy transport z parkingu do terminali. Cena doby wnosi 30 zł, spada wraz z długością postoju. Parking jest strzeżony i ubezpieczony.