Port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Międzynarodowy port lotniczy położony 10 km od centrum Rzeszowa we wsi Jasionka. Korzysta z niego ponad 500 tys. pasażerów rocznie, co daje mu 8. miejsce w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Posiada drugą co do długości po Okęciu drogę startową o wymiarach 3 200 x 45 m. Obsługuje 10 kierunków w 5 krajach, do kilku miast w Wielkiej Brytanii oraz do Oslo, Dublina i Frankfurtu.

Polaczenia z lotniska w Rzeszowie

  Kraj Miasto Linie Lotnicze
  Irlandia Dublin Ryanair
  Niemcy Frankfurt Lufthansa
  Norgwegia Oslo Ryanair
  Polska Warszawa LOT
  Wielka Brytania   Bristol Ryanair
Edynburg Czech Airlines
Londyn Ryanair
Manchester Ryanair
Nottingham Ryanair

Dojazd na lotnisko w Rzeszowie

Komunikacją miejską

Na lotnisko można dojechać autobusem, w sumie kursują cztery linie obsługiwane przez dwie firmy.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zapewnia połączenia autobusowe z i do centrum miasta liniami 51 i 53. Cena biletu jednorazowego to 4 zł. Brak dodatkowych opłat za bagaż.

Międzygminna Komunikacja Samochodowa zapewnia połączenia autobusowe do i z centrum miasta żółtymi liniami nr 224 i 225. Cena biletu jednorazowego 3,5 zł, dodatkowa opłata za bagaż lub zwierzę wynosi 1,5 zł.

Bilety na wszystkie trasy do nabycia u kierowcy.

Taksówka
Lotnisko rekomenduje korporację IdeaCars. Całodobowy postój taksówek znajduje się przed Nowym Terminalem Pasażerskim. Możliwa jest płatność kartą kredytową. 

Samochodem

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka położony jest 10 km na północ od centrum miasta Rzeszowa. Sprawny dojazd z różnych części kraju możliwy jest dzięki usytuowaniu lotniska w pobliżu ważnych dróg krajowych. Znajduje się ono przy drodze wojewódzkiej nr 869 łączącej drogę krajową nr 9 (Rudna Mała, trasa Rzeszów - Warszawa) z dawną drogą krajową nr 19 (Jasionka - trasa Rzeszów - Lublin).

Parking

Dojazd samochodem jest bardzo opłacalny, jako że parking jest darmowy i monitorowany. Parking dla samochodów osobowych oraz autobusów zlokalizowany jest od północnej strony Nowego Terminalu Pasażerskiego. Dostępnych jest 650 miejsc parkingowych.