Port Lotniczy Szczecin-Goleniów

Zbudowane w latach 50. XX w. było początkowo lotniskiem wyłącznie wojskowym. Cywilny terminal utworzono tam w 1967 roku i od tego czasu służy lotom pasażerskich, choć w niewielkim wymiarze. Znajduje się 33 km w kierunku południowo-wschodnim od centrum Szczecina. Zajmuje 10 miejsce w Polsce pod względem ilości obsługiwanych pasażerów. Obsługuje również loty czarterowe, głównie w sezonie letnim.

Polaczenia z lotniska w Szczecinie

Kraj Miasto Linie Lotnicze
Irlandia Dublin Ryanair
Norwegia Bergen Wizz Air
Oslo NorwegianRyanairWizz Air
Stavanger Ryanair
Polska Warszawa LOT
Wielka Brytania Liverpool Ryanair
Londyn RyanairWizz Air

Dojazd na lotnisko w Szczecinie

Komunikacją miejską

Na lotnisko w Szczecinie można dostać się  koleją. Przystanek o nazwie Port Lotniczy Szczecin Goleniów jest usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska, a podróż ze Szczecina trwa ok. 40 minut. Pociągi kursują na trasach ze Szczecina oraz z Kołobrzegu.

Inną opcją jest dojazd komunikacją miejską. Ich godziny kursowania dostosowane są do wylotów. Autobus ze Szczecina wyjeżdża 2h 20 min przed każdym wylotem z przystanku przy biurze LOT, natomiast autobus z Koszalina 3 h 20 min z Dwora PKP w Koszalinie.

Na lotnisko kursują również busy na trasach do większości blisko położonych miejscowości m.in. do Świnoujścia, Goleniowa oraz Koszalina.

Dojazd na lotnisko z centrum Szczecina taksówką to wydatek około 150 złotych. 

Samochodem

Dojazd samochodem z centrum Szczecina zajmuje około 30 minut. Należy kierować się do miejscowości Glewice. 

Parking

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów posiada 2 parkingi: Czerwony - godzinowy oraz Zielony - tani wielodobowy. Pierwszy zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu pasażerskiego, drugi w odległości 50m. Na obu parkingach pierwsze 10 minut jest bezpłatne, potem cena zmienia się w zależności od długości postoju. Na parkingu Czerwonym opłata za pierwszą godzinę wynosi 7 zł, a na Zielonym 5 zł.